Ara
Listeye Ekle
  • Yer işaretiniz yok.

Favoriler

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

2021 yılı itibariyle 12.cisi düzenlenecek olan Çeşme Alaçatı’nın geleneksel olarak düzenlediği ve oldukça popüler olan “12. Alaçatı Ot Festivali 2021” bu sene online olarak gerçekleşecektir.

 

Alaçatı Ot Festivali Ne Zaman ?

Ege’nin enfes otları ve onlarla yapılan ilginç yemeklerin olduğu Alaçatı Ot Festivali ilk defa 2010 yılının nisan ayında yapılmıştı.

 

Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği, Türkiye’nin sayılı festivalleri arasında yer alan Alaçatı Ot Festivali her yıl geleneksel olarak düzenleniyor.

 

2021 yılında 12. kez düzenlenecek olan; milyonları buluşturan, baharın gelişini kutladığımız Alaçatı Ot Festivali’nin bilindiği üzere geçen yıl “11. Alaçatı Ot Festivali” pandemi sebebiyle kutlanamadı ve Alaçatı Turizm Derneği’nin çalışması ile sanal ortamda online olarak @evdeotsenligi hesabından gerçekleşen organizasyonlar, Alaçatı Mutfakları’ndan gelen nefis kokular eşliğinde “Evde Ot Şenliği” olarak gerçekleşti.

 

Bu sene de süren pandemi ve yasaklar nedeniyle 12. kez düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali’nin de “Evde Ot Festivali” olarak gerçekleşecek. Tahmini etkinlik tarihleri 09 Nisan 2021 Cuma – 11 Nisan 2021 Pazar arası olacak
 
 

Pandemi süresince birbirinden lezzetli tariflerle Alaçatı’nın lezzetleri bir şenlik havasında “Evde Ot Şenliği” olarak her yıl ot mevsiminde sanal ortamda kutlanılacaktır.

 

Kaynak: TC Kültür ve Turizm Bakanlığı

Önceki Yazı
Deve Güreşleri
Sonraki Yazı
Keçecilik

Yorumunu Ekle

E mailiniz bizimle güvende

0
Kapat

Sepetim